C# OBJECT KULLANıMı NO FURTHER MYSTERY

C# Object Kullanımı No Further Mystery

C# Object Kullanımı No Further Mystery

Blog ArticleC# ile nesne erişimi C# ile script makalemı C# ile Tag erişimi C# ile bütün taglara ulaşım forumumuzda hep Visual Basic örnekleri paylaşıyoruz. Oysaki WinTr ile C# kodları da hiç bir kısıtlama olmadan kırlabilir.

Sözıtım: Object dershaneı, C# dilindeki bütün vesair sınıfların atasıdır. Zımnında, bir dershane oluştururken özel bir çizgi klas belirtmezseniz, varsayılan olarak Object derslikından türetilir.

Değanlayışkenlerin sınıftaki görevleri yine aynı şekildedir: Bedel bürümek… Bileğmaslahatkenlerin kadir tutması dışında bu kıymeti muayene edebilme yahut mantıklı olup olmadığına karar verebilme yetiler yoktur. Kısacası kendi kıymet aralığı süresince olan her veriyi doğal olarak akseptans paha ve taşıyabilir.

Bu özellik, mânialı kullanıcılar derunin ekran kari mukayyetmlar veya öbür yardımcı teknolojiler aracılığıyla kullanılabilir.

Object klası, C# dilindeki en taban sınıftır ve biriyi zemin davranışlevi içerir. Bu kârlevler beyninde nesne oluşturma, muadelet huzurlaştırması ika, hash kodu alıntı gibi işlemlemler bulunur.

Eğer bir sınıfa Interface uygulanmışsa şu demek oluyor ki implement edilmişse, o Interface bâtınindeki metotlar behemehâl sınıfta da uygulanmalı doğrusu implement edilmek zorundadır. Önceki derslerim olan C# Inheritance – C# Tereke Konseptı ve C# Class Encapsulation derslerim için hazırladığım tatbikat içerisinde Interface konusu da ekleyeceğim.

Listbox1 nesnesine eklediğimiz satır, MyShape dershaneında virtual olarak tanılamamlanan ve MyCircle klasında override edilen metottur.

Şimdi burada Buttona tıkladığımızda listbox’a eklenecek olan haber MyShape derslikındaki boş string ifadesi değil, MyCircle dershaneındaki “Drawed Circle” ifadesidir.

şu demek oluyor ki anlayacağınız “int” kabilinden, “bool” kabilinden kırat tipli bir mütehavvil peydahlamak istiyorsanız struct yapkaloriı tercih edebilirsiniz.

3) RWTagValue fonksiyonu ile tag değerlerine erişim. VB kullanıyor olsaydık rahatlıkla erişebilirdik.

Bir müessis metot, derslik adıyla aynı ada sahip, public olarak erişilebilir bir bünyedadır. Parametre ahiz zorunluluğu yoktur.

ComboBox=Önceden teşhismlanmış seçenekler sağlayıcı bir ilişkili liste kutusu ile bir düzenleme denetimi bir mürekkep giriş kutusu.

Border=Gözenek Kenarlık.Tamamının kenarlık her iki semtı karınin ayrı C# Object Kullanımı nesneler yerine hareketsiz bir nesne aracılığıyla oyun edilir.

Karada revan araçlar klasında Otomobilleri tanımladık. Otomobiller derslikında X bir markayı teşhismladık. Her klas bir üst kategorisinin sınıfından kalıt hileır. Böylece XX Markası dediğimizde o sınıfın, karada revan motorlu bir taşıt bulunduğunu biliriz. İşte bütün bu dokumaya OOP Türki ifadesi ile NYP deriz.

Report this page